Jak skutecznie rozkręcić każdą imprezę w gronie znajomych? Pomogą w tym imprezowe gry karciane dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego MDR Gry! To sprawdzony sposób na urozmaicenie spotkania z przyjaciółmi i bliższe poznanie się zaproszonych na imprezę gości. Zasady są na tyle proste, że ich opanowanie zajmuje nie więcej niż kilka minut. Grać można zarówno na domówce, jak i grillu czy podczas weekendowego wypadu za miasto. Takie gry karciane na imprezę to także świetny pomysł na prezent, na przykład na parapetówkę. W naszej ofercie znaleźć można również gry planszowe imprezowe oraz gry planszowe dla par.

Gry karciane imprezowe

Dupa Biskupa, karty do gry Dupa Biskupa, karty do gry
Producent: MDR
Cena:

29,99 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

“Du*a biskupa” - idealna gra karciana imprezowa

Jaka jest najlepsza gra karciana na imprezę? Nasza pierwsza propozycja to “Du*a biskupa”. Dedykowana jest uczestnikom powyżej 16 roku życia. W rozgrywce może brać udział od 2, do 8 osób. Kluczowymi w tej grze są refleks oraz dobra pamięć. Tym, co wyróżnia “Du*ę biskupa”, są humorystyczne ilustracje autorstwa Andrzeja Mleczki. Jakie są zasady tej gry karcianej imprezowej? Polega ona na tym, że na każdą pokazaną przez gracza kartę pozostali uczestnicy reagują w określony sposób. W przypadku braku reakcji, reakcji opóźnionej lub pomyłki, gracz zbiera wszystkie zagrane dotychczas karty. Reakcją na asa jest okrzyk: “du*a biskupa”, króla - okrzyk “dzień dobry panu” lub zasalutowanie, damy - okrzyk “dzień dobry pani”, waleta - okrzyk “dzień dobry panu” lub zasalutowanie. Gdy wyłożona zostanie karta 10, gracze kładą rękę na stosie kart, a ostatnia osoba zbiera wszystkie zagrane karty. Na kartę 9 nie reaguje się w żaden sposób, Zwycięzcy kolejnych rund mogą przypisywać nowe czynności poszczególnym kartom, co ma na celu utrudnić rozgrywkę.

“Blok Ekipa. Szacun na rejonie” - humorystyczna gra karciana na imprezę

Wszystkim miłośnikom popularnej kreskówki “Blok Ekipa” polecić możemy grę karcianą na imprezę “Blok Ekipa. Szacun na rejonie”. Jak krok po kroku przebiega tu rozgrywka? Najpierw wszyscy uczestnicy otrzymują 2 żetony - towary oraz 12 żetonów - zły. Jeden z graczy przyjmuje rolę Straży Miejskiej. Rozgrywka składa się z rund, których ilość jest taka sama, co liczba uczestników. Każda z rund składa się z 4 etapów. Pierwszy z nich to krojenie lamusów. Zaczyna się od pokazania talii z talii lamusów. Następnie gracze kolejno odsłaniają swoje karty. Kto odnajdzie twarz lamusa, wykrzykuje “Lamus” i zabiera kartę, otrzymując w nagrodę Szacuny. Kolejny etap to Walka o towar. Z talii towarów odkrywa się 4 wierzchnie karty. Uczestnicy kolejno kupują legalne i nielegalne towary. Jeżeli danym produktem zainteresowany jest więcej niż 1 gracz, odbywa się gra w krojenie lamusa. Kto wygra pojedynek, zgarnia interesujący go towar. Pośród towarów natknąć można się na tak zwanego rudego konfidenta, który pozwala Straży Miejskiej na przeprowadzenie kontroli towarów u wybranego uczestnika. Osoba podejrzana może dać łapówkę, zniechęcając Straż Miejską do rewizji kieszeni. Łapówka może zostać odrzucona, na skutek czego sprawdzane są dane karty. Jeżeli okaże się, że gracz jest niewinny, Straż Miejska płaci mu odszkodowanie, a gracz zamienia zawartość swoich kieszeni na pieniądze. Gdy natomiast uczestnik będzie posiadał nielegalne towary, zostają zarekwirowane. Finalnym etapem danej rundy jest Handel. Uczestnicy mogą tu wymienić pieniądze na dowolną ilość Szacunów. Rundę wieńczy również Zamiana ról. Wszystkie postaci przenoszą się wówczas o jednego gracza dalej. Po wszystkich rozegranych rundach każda niewydana złotówka jest warta 1 Szacun. Wygrywa ta osoba, której udało się zebrać najwięcej Szacunów. “Blok Ekipa. Szacun na rejonie” to imprezowa gra karciana, która doskonale nadaje się na prezent dla każdego fana tej kultowej, polskiej kreskówki. W naszej ofercie znaleźć można również inną grę z tej serii, jaką jest “Na melanżu. Blok ekipa”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl