Wybierasz się na spotkanie w gronie znajomych lub sam organizujesz domówkę? Aby urozmaicić czas spędzony z przyjaciółmi, zaopatrz się w jedną z gier planszowych na imprezę z naszego sklepu internetowego! Nasze planszówki na imprezę znakomicie sprawdzają się zarówno podczas kameralnych spotkań, jak i w czasie nieco większych. Ich zasady są na tyle proste, że z pewnością każdy opanuje je w przeciągu zaledwie kilku chwil. Oferowane przez nas gry planszowe dla dużej ilości osób to świetny pomysł na prezent, na przykład na parapetówkę czy urodziny. Niezapomniane emocje podczas rozgrywki - gwarantowane!

“Między słowami” - top gra planszowa na imprezę

Jaka jest top gra planszowa na imprezę? Nasza pierwsza propozycja to “Między słowami”. To planszówka na imprezę przeznaczona do grania w 2 osoby lub w większym gronie znajomych. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier słownych, w których liczy się dobra pamięć, refleks i szybkie kojarzenie faktów. Konkurencje bazujące na zabawie słowem gwarantują długą, wciągającą rozgrywkę. Gra planszowa imprezowa zachwyca zarówno przemyślaną konstrukcją, jak i wykonaniem. Poszczególne jej elementy powstały z wysokiej jakości, wytrzymałej tektury. Uroku planszówce dodają humorystyczne ilustracje autorstwa słynnego, polskiego rysownika - Andrzeja Mleczki. Jak grać w tę grę planszową na imprezę? Zadaniem graczy jest tu zdobycie możliwie jak największej ilości żetonów Rozkazu. Żetony z nazwami poszczególnych konkurencji wrzucamy do woreczka. Każda z par wyciąga odpowiednią ich ilość i wykłada przed sobą. Żetony wskazywać mogą na 1 z 3 konkurencji. Pierwszą z nich jest X, Y, Z. Polega ona na tym, że wymieniamy określoną liczbę wyrazów zaczynających się na daną literę w określonej kategorii. Czas na wykonanie zadania odmierza tu klepsydra. Między słowami to konkurencja polegająca na przekazaniu partnerowi hasła przy pomocy słów. Do każdego z nich przypisane jest 5 wyrazów, których nie można używać w czasie opisywania. Ostatnią konkurencją są Słowotwórcy. Polega ona na tym, że uczestnik wypowiada 5 wyrazów zawierających daną grupę liter. Zwieńczeniem rozgrywki jest Finał. Uczestnik wkłada rękę do woreczka i patrząc na planszę Finał, deklaruje, co trzyma w dłoni. Następnie wyciąga przedmiot z woreczka. Za każde prawidłowo wykonane zadanie gracze otrzymują żetony Rozkazu. Zwycięzcy odczytują je na głos i wskazują wybrane osoby do wykonania poszczególnych zadań.

“Wiem wszystko” - idealna gra planszowa na imprezę

Kolejną, wciągającą planszówką imprezową jest “Wiem wszystko”. Jest to planszowa wersja teleturnieju, w którą grać można zarówno we dwoje, jak i w większym gronie. Znajdujące się tu pytania nawiązują do najpopularniejszych programów telewizyjnych i odnoszą się do różnych dziedzin. Może być to zarówno życie codzienne, jak i wiedza na temat fauny i flory. Uczestnicy udzielają odpowiedzi pod presją czasu, który jest odmierzany przy pomocy dołączonej do zestawu klepsydry. Ta planszówka imprezowa to doskonały sposób na sprawdzenie swojej pamięci i koncentracji. Zadaniem uczestników jest zdobycie możliwie jak największej ilości żetonów kupidyna. Po rozłożeniu planszy i pionków pierwsza osoba przesuwa go o 1 pole do przodu i kręci butelką, która wskazuje na daną konkurencję. Jeden gracz z pary czyta zadanie, a drugi stara się możliwie jak najszybciej udzielić odpowiedzi. Uczestnik czytający pobiera taką liczbę kart, jaka została wskazana przez butelkę. Następnie wybiera jedno z zadań z karty. Za poprawnie udzieloną odpowiedź para otrzymuje punkty dodatnie, za złą - ujemne. Suma punktów dodatnich i ujemnych jest przeliczana na żetony kupidyna. W grze planszowej imprezowej znaleźć można 3 rodzaje konkurencji. Są nimi: A, B czy C, Prawda/Fałsz oraz Wymień. Przed przystąpieniem do danej konkurencji pozostali gracze mogą obstawiać, czy parze uda się zdobyć maksymalną liczbę punktów. W tym celu używają oni żetonów do obstawiania. Aby je wykorzystać, uiszczają oni kaucję do banku w wysokości 1 żetonu kupidyna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl