Którą grę planszową wybrać na imprezę?

Którą grę planszową wybrać na imprezę?

Impreza to dobry czas na poznanie planszówek. Jedni stawiają na absolutne bestsellery, inni z kolei chętnie podejmują wyzwanie, poszukując nowych propozycji. W doborowym towarzystwie każda gra osiągnie zamierzony skutek. Z pewnością nie zabraknie śmiechu, rywalizacji i dobrej zabawy. Którą grę planszową wybrać na imprezę? W naszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, które urozmaicą domówkę i uratują rodzinny zjazd. W zestawieniu nie zabraknie kultowych propozycji i uwielbianych planszówek przez pary z różnym stażem. Znajdzie się coś dla uczestników korpo życia na co dzień i miłośników areny politycznej. Wszystkie gry planszowe imprezowe mają na celu kooperację, budowanie więzi oraz czerpanie satysfakcji ze wspólnie podejmowanych zadań. Z pewnością nie będziecie się nudzić!

Na co zwrócić uwagę, wybierając grę planszową na imprezę?

Nie ma co się oszukiwać - nigdy nie będzie gry, która bezwzględnie zadowoli wszystkich. W większej grupie zawsze znajdzie się ktoś, kto pokręci nosem na zasady gry czy sposób punktacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że w grach planszowych na imprezę głównym celem jest zabawa. Zdrowa rywalizacja podsyca atmosferę, ale nigdy nie powinna być motywem przewodnim wyboru konkretnego typu gry, bo może doprowadzić do konfliktów. W kategorii gier imprezowych do wyboru są planszówki z kolorowymi planszami i kartami z wyjątkowymi ilustracjami Andrzeja Mleczki. Pełne ironicznego humoru wzbogacają czas i z pewnością nie pozostaną niezauważone przez graczy. Nie bez znaczenia jest tematyka oraz ilość osób, które będą mogły dzielnie podjąć się wyzwania. Jeśli w towarzystwie są same pary, to mamy kilka kultowych propozycji, jeśli jednak ekipa jest mieszana, warto sięgnąć po coś neutralnego, aby nikt nie czuł się wykluczony z emocjonującej rozgrywki. Zadając sobie pytanie, którą grę planszową wybrać na imprezę, warto również wziąć pod uwagę miejsce, transport lub inne czynniki. W sytuacji, kiedy organizowany jest wyjazd, bagaż ogranicza nieco możliwości. W tej sytuacji miłośnicy rywalizacji decydują się na gry karciane imprezowe, które zajmują znacznie mniejszą powierzchnię, a podobnie jak planszówki potrafią porwać towarzystwo w świat dobrego nastroju i niezliczonych pokładów śmiechu.

Bestsellery dla par - idealna gra planszowa na imprezę

Wspólny, piątkowy wieczór to dobra okazja, aby spędzić czas na innych zajęciach niż zazwyczaj. Znalezienie najlepszego sposobu na odreagowanie i ładowanie baterii na przyszły tydzień nie jest łatwe. Jeśli jednak w Twojej ekipie są miłośnicy planszówek, to mamy idealną propozycję. Gierki małżeńskie to nasz absolutny bestseller. Gra planszowa cieszy się popularnością wśród par w każdym wieku niezależnie od stażu. Stereotypowe podejście okraszone humorem Andrzeja Mleczki to udany sposób na relaks, uśmiech i zabawę. Zasady gry są proste. Rozgrywka z jednej strony uwzględnia rywalizację, z drugiej pomaga poznać się jeszcze lepiej w parze. Wygrywa drużyna, która okaże się najbardziej zgrana. Nie zabraknie złośliwości, zdziwienia, a nawet szokujących odkryć. Gotowi na zastrzyk dobrego humoru? Jeśli tak, to świetnie! Pamiętajcie jednak, aby uzbroić się nie tylko w pozytywną energię, ale również w dystans. Dla towarzystwa międzynarodowego odkrywamy tajemnicze Gierki małżeńskie w wersji anglo- i niemieckojęzycznej. Rozgrywka z parami różnych narodowości to jeszcze więcej frajdy, ponieważ w poszczególnych krajach stereotypy nieco się różnią i odbiór ironii również. To świetny moment na podszkolenie języka i wymianę z najbliższymi poglądów. Kolorowa, zabawna plansza urozmaicona ilustracjami Andrzeja Mleczki z pewnością sprawi, że nawet najgorszy tydzień zakończy się niezapomnianą zabawą. Seria Gier małżeńskich to kilka propozycji planszówek towarzyskich. Na przykład Między słowami zawładnie językiem i zweryfikuje umiejętności słowotwórcze. Tutaj sprawdzisz, kto z Twoich znajomych wyróżnia się nieposzlakowaną wyobraźnią. Z kolei Znamy się to prawdziwy rollercoaster wśród zabawnych psychotestów. Intrygujące pytania, zadania i podchwytliwe sugestie sprawią, że rozgrywka stanie się wyjątkowo wciągająca. Nie zapomnij o dowcipnym quizie Wiem wszystko. Gra planszowa obnaża wspólne potyczki słowne i znajomość partnera w sytuacjach typowych oraz, jak się okazuje, nieprzewidywalnych. Pełne emocji serie Gierek małżeńskich pozwolą na wybór idealnej planszówki na wspólny wieczór i rozwieją wszelkie wątpliwości, którą grę planszową na imprezę tym razem wybrać.

Ilustrowane gry planszowe na imprezę

Świetne wykonanie, jakość i niesamowita oprawa graficzna planszówek sprawiają, że stają się one jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem. Ilustracje Andrzeja Mleczki są najlepszym przykładem tego, jak interesujące grafiki mogą wzbogacić zasady gry i przynieść jeszcze więcej satysfakcji z rywalizacji w najlepszym towarzystwie. Andrzej Mleczko uwielbia balansować między światem ironii, stereotypów i utartych schematów, które na co dzień mogą powodować sytuacje konfliktowe. Jednak w bardzo atrakcyjnej oprawie i z inteligentnym humorem są świetnym wyborem dla rozluźnienia towarzystwa na weekendowej domówce. Miłośnicy sprawdzonych rozwiązań chętnie sięgną po kultowe Kalambury w odświeżonej formie. Zasad gry prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Zabawa polega na rysowaniu, słownym przedstawianiu i pokazywaniu haseł z kart. Różnorodność tematyczna i świetne wykonanie jeszcze bardziej podsyca atmosferę oraz wzmaga ekscytację. Wyzwól z siebie kreatywność, a z pewnością zwyciężysz! Kalambury z ilustracjami Andrzeja Mleczki to błyskotliwa i zabawna forma na spędzanie czasu. Gra przeznaczona jest dla 8 osób, ale niewielkie modyfikacje pozwolą na grę w jeszcze większym gronie, w końcu w planszówkach ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, którą grę planszową na imprezę wybrać, oznacza to, że nie znasz jeszcze 3 pozycji, które rozładowują napięcia i zacieśniają więzi. Korporacja, Kariera polityczna i Grunt to zdrowie są grami, które w mig rozprawią się z prześmiewczymi komentarzami. Być może nawet skłonią do głębszej refleksji. Przekonaj się!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl